Kto wygra na KSW 44?

Moje typowanie KSW 44 - czyli Kiełek wróżbita przed komputerem :)

Siemanko - w końcu mam chwilę, żeby coś naskrobać. Dzisiaj szybkie typowanie gali KSW 44, na której walczą m.in. Pudzian, Karol Bedorf, Marian Ziółkowski, Kleber Koike Erbst czy Michał Materla! Oczywiście nie brakuje freaków... no wiecie o kogo chodzi :D

Gala zapowiada się bardzo dobrze, każda z 9 walk na papierze wygląda bardzo ciekawie i szczerze pierwszy raz po prostu czekam na galę, a nie na którąś z pojedynczych walk. No dobra... to lecimy z typowaniem!

www.DrNatural.pl - kod rabatowy: KielekMMA -8% na całe zakupy!

1. Dawid Gralka vs Sebastian Przybysz

Na "dzień dobry" dostajemy od KSW walkę, która moim zdaniem postawi porzeczkę bardzo wysoko! Zarówno Dawid jak i Sebastian będą chcieli z przytupem zadebiutować i udowodnić, że angaż do KSW nie był przypadkowy. Obaj zawodnicy są mi znani z walk z moim klubowym kolegą - Jakubem Wikłaczem. 

Dawid wydaje mi się trochę lepszy technicznie i bardziej doświadczony, co przy ogólnej presji jaka będzie towarzyszyć obu zawodnikom może dać ogromną przewagę Gralce. Szczerze czekam na tą walkę i liczę na grapplingową techniczną wojnę. Podsumowując Gralka przez poddanie 2 runda.

2. Łukasz Rajewski vs Leo Zulić

Przyznam się szczerze, że nie widziałem ani jednej walki Chorwata. Zerkając w rekord ostatnie walki Leo kończył szybko przez KO/TKO, co przy stójkowym doświadczeniu Łukasza zapowiada nam stójkową wojnę "do pierwszego" mocnego ciosu. Łukasz znany jest ze swoich umiejętności stójkowych idealnie zaadoptowanych pod MMA. Choć ostatnia walka nie poszła po myśli zawodnika z Poznania, to liczę, że dodało mu to motywacji i nie pozostawi decyzji sędziom, biorąc sprawy w swoje ręce.Rajewski KO/TKO 1 runda.

3. Chris Fields vs Wagner Prado

Wagner Prado to były zawodnik UFC, gdzie na 3 walki 2 przegrał i 1 walka nie została rozstrzygnięta (NO CONTEST). Jednak pomimo niezbyt udanej przygody z największą organizacją na świecie Prado z mojego punktu widzenia wydaje się zawodnikiem solidniejszym i dysponujący silniejszym ciosem. Chris to także doświadczony zawodnik, walczący przede wszystkim dla takich organizacji jak Cage Warriors czy BAMMA także ze zmiennym szczęściem. Nie rozwodząc się zbytnio stawiam na KO/TKO by Wagner Prado 1/2 runda.

4. Gracjan Szadziński vs Paul Redmond

Ciężka przeprawa czeka Gracjana. Doświadczony Irlandczyk walczący na całym świecie ma 3 wygrane pod rząd z solidnymi zawodnikami. Zawodnik ze Szczecina to solidny stójkowicz, który może pochwalić się rekordem 1:1 w największej organizacji w Polsce, kolejno przegrywając z Kamilem Szymuszowskim i wygrywając z Maciejem Kazieczko. Chciałbym się mylić, ale rozsądek podpowiada, że doświadczenie Redmonda bez problemów upora się z agresywną postawą Szadzińskiego, Paul Redmond przez poddanie 1-2 runda.

5. Filip Wolański vs Daniel Torres

Brazylijczyka niektórzy mogą kojarzyć z walki z Kamilem Łebkowskim na gali FEN, gdzie wygrał z Polakiem przez jednogłośną decyzję i.. to by było na tyle. Nie mam pojęcia czego spodziewać się po Torresie, za to doskonale wiem, że Filip to solidny zawodnik, który jest zmotywowany, co pokazywał w ostatnich walkach. Oczekuje mega pojedynku, przede wszystkim dzięki bardzo dobrej dyspozycji Filipa (na którą liczę). Wolański przez decyzje.

6. Kleber Koike Erbst vs Marian Ziółkowski

Marian wskoczył na KSW 44 w ostatniej chwili w zastępstwie za Marcina Wrzoska, którego z tego pojedynku wyeliminowała kontuzja. Marcin - zdrówka! Kleber w KSW już sporo namieszał i pokazał, że jest bardzo niebezpiecznym zawodnikiem w każdej płaszczyźnie. Marian znany jest z tego, że jest "nie wygodny", z resztą miałem okazje sparować z nim i nie było łatwo pomimo różnicy wagi :)

Wierzę w Mariana i liczę na mega zaskoczenie - Ziółkowski przez decyzję!

7. Tomasz Oświeciński vs Erko Jun

Dla mnie to nie walka... to jest coś, nawet nie wiem jak to nazwać. Napiszę tyle - Erko Jun i koniec.

8. Michał Materla vs Martin Zawada

Michał po porażce dostaje ciężkiego, twardego i doświadczonego rywala, który nie "odda" tej walki. Ciężka przeprawa przed Cipkiem, ale czuję, że 1 maksymalnie 2 runda Materla przez KO/TKO.

9. Mariusz Pudzianowski vs Karol Bedorf

Mariusz już dawno nie jest dla mnie freakiem, z resztą w czasach strongmanów był moim idolem :D

Sportowo Pudzian ma już dużo do zaoferowania, jednak Karol po ostatniej porażce miał sporo czasu, aby pozbierać się i ciężko przepracować okres przygotowawczy. Bedorf to marka sama w sobie i pomimo ogromnej sympatii do Pudziana - Bedorf przez poddanie 2 runda.

No to miłego oglądania :) Tymczasem uciekam na wesele pobawić się trochę! Do następnego!

Copyright © 2014 Paweł Kiełek | All rights reserved
Projekt i wykonanie: Artneo.pl